C H R Y S T U S    B O L E S Ł A W I E C K I

  DYPTYK zrealizowany techniką cyfrową w wymiarze 2x15 m (2003) 

Rzeźba powstawała w Szklarskiej Porębie , w prowizorycznej pracowni (dawne garaże JKSM) , na zlecenie Komitetu Budowy Krzyża milenijnego w Bolesławcu. Pierwsze rozmowy miały miejsce wiosną 1999 roku. Latem powstał model w skali 1:5 a wczesną jesienią rozpoczęły się prace przy właściwej figurze.

Modelami do postaci Chrystusa byli Eryk i Krzysiek. Ogromne tempo prac powodowane presją zleceniodawców i warunkami lokalowymi (brak ogrzewania), nie sprzyjało twórczej pracy rzeźbiarza. Mimo to, na początku grudnia , 7mertowej wysokości rzeźba Chrystusa była gotowa. Pozostał jeszcze etap wykonania negatywowych i pozytywowych form  gipsowych. Pod koniec grudnia, ciężarowy TIR pełen gipsowych form odjechał do odlewni w .Szymanowie  pod Poznaniem. 

Prace odlewnicze trwały do jesieni . Gotowa figura dotarła do Bolesławca 15.09.2001r,  gdzie umieszczono ją na specjalnym rusztowaniu .Tu oczekiwała do lutego 2003, by zaistnieć na  ogromnym(27m wys.)stalowym krzyżu .   

 Uroczyste poświęcenie miało miejsce we wrześniu 2003 roku.   

MODELE   ETAPY PRACY W GLINIE I GIPSIE ODLEWNIA TRANSPORT       MONTAŻ NA KRZYŻU  POŚWIĘCENIE                         AUTOR